Ateş Kehribarı Tesbih Modelleri


Ateş Kehribarı Tesbih Modelleri, iki özelliğinden gelmektedir.

Ateş Kehribarı, adını renginden almaktadır.

İkinci özelliği ise malzemesi; malzeme olarak ise sıkma kehribar grubundan gelmektedir. Sade, şeffaf yapısı ve renk tonuyla sıkma kehribardan ayrılmaktadır ve Ateş Kehribarı olarak adlandırılmaktadır.

Ateş Kehribarı Tesbihleri, eski şemsiye sapı, baston sapı, oyun zarı gibi eskimiş malzemelerden yapılmaktadır. Az bulunan malzeme kaynağı nedeni ile kıymetlidir.

Sade olması işlenmiyor anlamına gelmez, Ateş Kehribarı’na kaliteli işçilik ile güzel motifler yapılabilmektedir. Bu tesbihi daha da değerli kılmaktadır.

Adını renginden alan bu model, her kırmızı tesbihin Ateş Kehribarı’ı olması anlamına gelmiyor. Ateş Kehribarı’nın özelliği olan dayanıklı ve kaliteli malzemenin eski olması, asıl önemli noktadır.

Genel olarak Kehribar’ın temel değeri de zaten, eski olmasıdır. Gerçek Damla Kehribar yazımızda yazdığımız gibi, Kehribar, fosilleşmiş reçinedir. Kehribar Tesbih Modelleri‘nden Sıkma Kehribar ise başka bir modeldir, linklere tıklayarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Ateş Kehribarı Tesbih Modelleri

arpa-kesim-ates-kehribari-AKT ates-kehribarı-AKT ates-kehribari-3-AKT kapsul-kesim-ates-kehribari-AKTEtiketler:, , , , ,

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir